نتایج جستجو برای عبارت :

خرچنگ های سلطه جو

مردمانی که در سواحل اقیانوس اطلس زندگی می کنند به صید خرچنگ آبی مشغولند.آنها خرچنگ هایی را که صید می کنند در سبد می اندازند. اگر فقط یک خرچنگ در سبد باشد، روی سبد درپوش می گذارند؛ اما وقتی چند خرچنگ صید کرده باشند، هرگز درپوش سبد را نمی گذارند.
ادامه مطلب
خرچنگ گوشه‌گیر 
 به آن خرچنگ منزوی و خرچنگ نرم‌شکم و به اختصار «خرچلزون» هم گفته‌اند.
 خرچنگ‌های گوشه‌گیر٬ بر خلاف اکثر خرچنگ‌های دیگر٬ شکمی نرم دارند. 
این خرچنگ‌ها برای محافظت از خود از پوسته سخت کهنه حیوانات دیگر استفاده می‌کنند و به همین دلیل غالباً مجبور می‌شوند به پوسته‌های بزرگ‌تری نقل مکان کنند.
مرد از دریا برگشته. چندتا از ماهی‌ها‌ی یکی از گرگورها خراب و زخمی‌ شده‌اند. مرد خرچنگ‌های نارنجی را نشانم می‌دهد و می‌گوید کار این‌هاست که با ماهی‌ها یک‌جا گیر افتاده‌بودند. فکر می‌کنم ما آدم‌ها هم گاهی چقدر شبیه این خرچنگ‌های نارنجی می‌شویم. وقتی که محدودمان می‌کنند و دست‌وپازدن‌ها و تقلاکردن‌مان، برای رهایی از آن وضعیت، کاری از پیش نمی‌برد شروع می‌کنیم به چنگ‌زدن اطرافیان و ضعیف‌ترها. بالأخره یک‌جا باید این عقده‌ی خودقو
الگوی هارمونیک خرچنگ توسط اسکات کارنی به عنوان یکی از دقیق‌ترین
الگوها در نظر گرفته می‌شود که نقاط بازگشتی بسیار نزدیک با اعداد فیبوناچی
را ارائه می‌کند.
این الگو با الگوی پروانه مشابه است ولی در محاسبات آن تفاوت وجود دارد.
در یک الگوی گاوی (صعودی)، نقطه B یک پولبک با نسبت 0.382 تا 0.618 از موج XA است.
موج
BC به اندازه 0.382 تا 0.886 از موج AB محسوب می‌شود و CD نسبت 2.618 تا
3.618 از موج است. نقطه D امتداد 1.618 موج XA است و در این نقطه
موقعیت‌های خرید اتخاذ می‌ش
آورده‌اند که مرغ ماهی‌خواری بر لب آبی خانه داشت و همیشه به اندازه‌ی نیاز خود، از آب ماهی می‌گرفت. روزگار او بد نبود تا این‌که پیری و ناتوانی به او روی آورد و از شکار باز ماند. به کنجی نشست و با خود گفت، دریغا از زندگی که به تندی باد گذشت و از آن چیزی مگر تجربه برایم نماند و امروز همین تجربه شاید مرا به‌کار آید. پس باید امروز به جای زور و چالاکی، کار خود را با نیرنگ پیش برم. ماهی‌خوار با چهره‌ای اندوهگین بر لب آب نشست. ناگهان خرچنگی او را دید

گونه آبزی بازمانده از عصر دایناسور در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده که یک گونه خرچنگ نعل اسبی با عمری ۳۰۰ میلیون ساله است.این گونه آبزی،خرچنگ نعل اسبی بوده که عمری از زمان دایناسورها دارد،این گونه آبزی در هر جایی که تخم گذاشته باشد با جاری شدن آب متولد میشود

در تعابیر فقهاء، معیاری برای حلیّت گوشت آبزیان بیان شده است. آنها فرموده‌اند: آنچه از روایات بدست می‌آید این است که گوشت حیوانات دریایی خورده نمی‌شود؛ یعنی خوردن آن حرام است،[1] مگر آن نوع از ماهی که پولک (فلس) داشته باشد[2] و خرچنگ از چنین ویژگی برخوردار نیست.
علاوه بر این‌که؛ برای حرمت گوشت خرچنگ، دلیل خاصّی هم در روایات وجود دارد. امام موسی بن جعفر; می‌فرمایند: «خوردن جرّی (نوعی ماهی) و لاک‌پشت و خرچنگ حرام است».[3]
بنابراین خوردن خرچنگ ا
دانلود دوبله فارسی انیمیشن باب اسفنجی خرچنگ برفی SpongeBob Yeti Krabs
باب اسفنجی خرچنگ برفی با لینک مستقیم و کیفیت 1080p & 720p

نام کارتون: باب اسفنجی: خرچنگ برفی | ژانر: انیمیشن، کمدی، ماجراجویی | محصول آمریکا
زبان: دوبله فارسی | زیرنویس فارسی: ندارد | مدت: 57 دقیقه | کیفیت: Full HD
فرمت: MKV | حجم: 900 مگابایت + 450 مگابایت | سازنده: نیکلودئون
خلاصه داستان:در این قسمت باب اسفنجی، آشپز سخت کوش آقای خرچنگ است که از هیچ کاری کوتاهی نمی کند، اما اختاپوس مدام از زیر کار شا
امواج بر ساحل زندگی برخورد میکنند. سخره ها را ریگ میکنند. ریگ ها را شن. شن ها را ماسه. فرسایش زندگی ما دراثر دریای خود زندگی که فقط امواجش را درک میکنیم.
زیر دریاها سرزمینی ست که تا به حال دستمان به آن نرسیده. ما چیزی نیستیم جز آن خرچنگ های کوچولو که چندین بار پاهایم‌ را قلقلک داده اند. بدون دریا میمیریم... اما انقدر ضعیفیم که نه میتوانیم عمق را ببینیم و نه جرعتش را داریم.
آسمان هم موجودیست که قصه ها از‌آن شنیده ایم. خیال ها بافته ایم از آن. خرچنگ
قاعده نفی سبیل یعنی چه؟!

قرآن کریم از مسلمانان می خواهد که سلطه بیگانگان را نپذیرند و زیر بار آن ها نروند؛ این حکم قرآنی را « #قاعده_نفی_سبیل » می گویند. مستکبران و ستمگران جهان همواره در پی آنند که بر جوامع دیگر مسلط شوند و از منابع مادی آنان بهره ببرند. تشکیل حکومت اسلامی، با آن رهبری که خداوند معین فرموده، هم مانع سلطه بیگانگان می شود.
با ورود به کانال تلگرام دینی لند از طرح رایگان آنتی کرونا استفاده کنید❤️

https://t.me/Dini_land
نظام سلطه، دشمنیِ دستپاچه و سراسیمه دارد. تدابیر، جنجال‌ها و تبلیغاتی که دنبالش می‌گذارند، همه به‌خاطر این است که اینها در مواجهه‌ی با این حرکتِ عظیم و متین و بنیانیِ اسلامی در کلیه‌ی جهان اسلام، دچار انفعالند.فصل اول: مبانی، خصوصیات و مواجهات انقلاب اسلامی ایران 
امروز کشور از استقلال برخوردار است و این خواسته‌ی عمومی این مردم در انقلاب بوده، یعنی واکنش ملّت ایران به دویست سال سلطه‌ی بیگانگان بر این کشور است. این را خوب است جوانهای ما، اهل فکر و تحقیق ما، مورد توجّه قرار بدهند. تا قبل از انقلاب، حدود دویست سال قدرتهای سلطه‌گر بر این کشور مسلّط بودند و حکومتها زیر سایه‌ی قدرتهای بیگانه حکومت میکردند. حکومت قاجار با تضمینِ دولتِ تزاریِ روسیه بر سرِ پا بود؛ یعنی در جنگهای ایران و روس، در قضیّه‌ی ترک
فتوای ابن حزم به حلال بودن خوردن لاک‌پشت، کرکس و خفاش و موش و بزمجه و خرچنگ!!!
ابن حزم اندلسی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
۱۰۰۰- مَسْأَلَةٌ: وَالسُّلَحْفَاةُ الْبَرِّیَّةُ وَالْبَحْرِیَّةُ حَلَالٌ أَکْلُهَا، وَأَکْلُ بَیْضِهَا لِقَوْلِ اللَّهِ تَعَالَى: {کُلُوا مِمَّا فِی الأَرْضِ حَلالا طَیِّبًا} [البقرة: ١٦٨] مَعَ قَوْله تَعَالَى: {وَقَدْ فَصَّلَ لَکُمْ مَا حَرَّمَ عَلَیْکُمْ} [الأنعام: ١١٩] وَلَمْ یُفَصِّلْ لَنَا تَحْرِیمَ ا
مزایا :
0- کنترل و سلطه بر منابع و تجمیع منابع
1- سلطه بر مردم با کنترل دبی آب 
2- بستن تنگه ها و گذرگاهها و کوره راه ها و کمک به چاه کن ها
3- ساخت کانالها تونلها و را ههای ارتباطی دومنظوره و چند منظوره 
عوارص :
0- هزینه زیاد
1- تبخیر آب
2- سیل افسار گسیخته 
بدلیل تجمع گل و لای در زمین های اطراف سد و سخت شدن آن در طول زمان بعد از یک بارش طبیعی آب در زمین فرو نمی رود و سیل جاری خواهد شد و مناطقی که چند هزار سال زیر آب نرفته بود به ناگهان اسیر سیلاب می شود .
به
چرا ناحیه های مختلفی از بدن من خارش دارد؟

بررسی اجمالی :

خارش گاه به گاه در هر نقطه از بدن ، حتی ناحیه pubic شما ، احتمالاً چیزی نیست که نگران آن باشید. با این وجود موهای خارش دار که همچنان ادامه دارد ممکن است در اثر آلرژی ، آسیب به فولیکول های مو یا عفونت ایجاد شود. دریابید که چه چیزی می تواند باعث خارش ناحیه pubic شما و نحوه درمان آن شود.
خارش موی ناحیه ای باعث ایجاد خارش می شود
خارش بدن را مینوان با استفاده روزانه روغن جوجوبا نیز از بین برد .تیغ
امروز اربعین شهدای کربلاست، آن آزادگانی که در برابر دهر و ابرقدرت‌های آن روز تسلیم نشدند، آزادانه زندگی کردند، و آزاد و پرافتخار به لقای پروردگار خود نایل آمدند.در آن روزگار سلطه‌گران جبّار می‌خواستند همه‌ی نفس‌ها را در سینه خفه‌کنند، همه‌ی آدم‌ها را به زیر سلطه‌ی خود به اسارت بکشند، و با پول و تهدید به‌قتل و شکنجه، همه را وادار به سکوت و اطاعت‌کنند، آن‌جا حسین بن علی علیهما السلام وارث والای ولایت و نبوت، فرزند برومند علی و فاطمه
سئو خارج از صفحه: سئو خارج از صفحه به سلطه وب سایت شما کمک می کند تا بتوانید آگاهی بیشتری کسب کنید. از طریق اقدامات انجام شده در صفحه ، می توانیم در وب سایتهای خود آگاهی از آنها کسب کنیم. با این حال ، سیستم های سئو خارج از صفحه به بهبود موقعیت سایت …The post تکنیک های سئو خارج از صفحه appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/2YimJgo
مشاهده مطلب در کانال
1. علی یادت میاد رفته بودیم لب دریا خرچنگ بازی میکردیم؟
خاله ما یه بار هم رفتیم تو نبودی...ببخشید دیگه!
2. خاله یه ماشین اهنی و یه کامیون بزرگ بخر...دیگه دوست دارم...بخشید ها!
3. خاله سال نوت مبارک!
+ وای عزیزم....سال نوی تو هم مبارک...
-خوب خاله حالا یه عیدی چیزی بده...
+ من که نیستم الان پیشت....وقتی بیام پیشت برات میارم...
- خوب الانم از دوربین ببینم خریدی که میفهمم...لازم نیست حتما بیای که!
در تعریف حق، نظرات گوناگونی وجود دارد. برای شناخت «حق»، اطلاع از این تعاریف ضروری است.
بر مبنای تعریف اول «حق» عبارت است از: «قدرت یا سلطه ارادی که قانون در اختیار شخص قرار می دهد.»
بر مبنای تعریف دوم «حق» عبارت است از: «مصلحتی که قانون از آن حمایت می کند.»
بر مبنای تعریف سوم «حق» عبارت است از: «قدرتی ارادی که قانون در اختیار شخص قرار داده است و از این طریق، مصلحت معینی را ایجاد می کند.»
بر مبنای تعریف چهارم «حق» عبارت است از: «امتیازی که قانون د
زندگی تنها دو بُعد دارد:
سیاست و دیانت.
و تو یا در این بُعد هستی و یا در آن بُعد.
اگر با دیانت نباشی، پس الزاماً سیاستگر خواهی بود. شاید رسماً در کار سیاست نباشی، ولی سیاستگر هستی. و سیاست خودش را به راه های گوناگون نشان می‌دهد. شاید تو با همسرت سیاستگر باشی: تو سلطه گر هستی و او سلطه پذیر. و شاید با فرزندانت سیاستگر باشی: تو مستبد هستی و آنان باید از تو پیروی کنند. و شاید در اداره سیاستگر باشی: تو رئیس هستی و سایرین بنده ی تو. و شاید در فکر انباشتن
مقصود از «هدف» قیام قائم (عج)، چیزی است که آن حضرت برای دست یافتن به آنها با تحقق آنها حرکتی جدّی را آغاز خواهد کرد. فهرستی از اهداف مقدّس به این صورت است:1- احیای اسلام که بر اثر کجرویها زنگار گرفته است.2- تأمین قسط و عدل اجتماعی و اجرای قانون شرع.3- اصلاح جامعه و به حرکت در آوردن امّت.4- حاکم ساختن حقّ و نیرو بخشیدن به حق پرستان.5- احیای سنّت نبوی و سیره ی علوی.6- از بین بردن بدعتهای جاهلانه.7- آزاد سازی اراده ی ملّت از محکومیّت سلطه و زور.8- آگاه ساختن
قاطعیت در روابط چیست؟
قاطعیت یعنی نشان‌دادن صریح و محترمانه‌ی این‌که من چه کسی هستم، در چه موقعیتی قرار دارم و دوست دارم چگونه با من رفتار شود.
محور اصلی قاطعیت، توانایی "خودافشایی" یا آشکارکردن افکار، احساس‌ها، علائق و دیدگاه‌های خودم به دیگران است.
هر چه دو طرف رابطه بیشتر خود را برای دیگری به شکل مناسب افشا کند، هم کدورت‌ها در رابطه زودتر برطرف می‌شود و هم سوءتفاهم‌ها رفع می‌گردد.
خودافشایی یعنی گفتن چیزی درباره‌ی خود در رابطه. مث

ربنا اتهم ضعفین من العذاب و العنهم لعنا کبیر ا
بسم الله الرحمن الرحیم
دعاى آنان که به سلطه ستمگران گرفتارند
یک وظیفه اساسى و همیشگى مؤمنان این است که در راه خدا پیکارکنند و براى نجات مستضعفان، از چنگال حکومت کفر و ظلم تلاش کنند. چرا که ستمگران و زورگویان براى آنان قدرتى باقى نگذاشته اند تا بتوانند از خود دفاع کنند. به همین جهت دست به دعا بر مى دارند و مى گویند:رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ القَرْیَةِ الظالِم
نوشیدنی فریدم توگو
ژل تثبیت شده آلوئه‌ ورا به همراه گلوکوزامین و کندراتین و MSM و مزه شیرین شهد پومگ راناته غنی از آنتی اکسیدانها.

Forever Freedom2Go
ما تمام خواص موجود در محصول «فورِور فریدِم» را با طعم دلنشین انار ترکیب کرده ایم تا نوشیدنی جدید خود تحت عنوان «فورِوِر فریدِم تو گو» را ارایه کنیم که خواص فراوانش حاصل همنشینی و ترکیب با ژل آلوئه ورا، گلوکوزامین، کوندروتین، و متیل سولفونیل متان (ام اس ام) است و طعم شیرین خود را از آب انار گرفته که خود
بعد از هرج و مرجی که در اوائل مشروطه به وجود آمد، به فاصله‌ی چند سال، همان دولت بیگانه‌ی سلطه‌گر خارجی _یعنی انگلیس_ یک دیکتاتور خشن و بیرحم و بسیار خطرناک‌تر از سلاطین قبل از مشروطه _یعنی مظفرالدین شاه و ناصرالدین شاه_ را بر سر کار آورد که او رضا خان بود. دیکتاتورىِ رضا خان بمراتب از دیکتاتوری ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه برای کشور و ملت ما بدتر و خشن‌تر بود که انگلیس‌ها او را سر کار آوردند. در واقع ما از دوران استبداد، وارد دوران آزادی ن
از صبح نزدیک چهل پنجاه بار بماند امیرعباس گلاب رو پلی کردم و مشغول کارام شدم
همین چند لحظه پیش ز. م زنگ زد و بهش گفتم نه و بهونه آوردم
تلفونو با یه خداحافظی محترمانه و سلام برسونید قطع کردمو زار زدم
زااااررر زدم
من جدا روانم بهم ریخته 
یه سیکل معیوبه 
هم دلم تنگه هم مثل سگ پاچه میگیرم هم مثل گراز تنهام و تنها داراییمه و میدونم تنهاتر میکنم خودمو منه روانی و هم مثل خرچنگ میدونم تنها کسمه
چه مرگته خودمه احمق
کاش خبر مرگمو واسم بیارن با این اخلاق
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 34}

وظایف خلیفه مسلمانان

از وظایف اصلی خلیفه ‌ی مسلمانان، استمرار اسلام اصیل و تداوم آن است. آیا بدون وجود رهبری الهی و پیامبر گونه، انتظار اسلام اصیل و استقرار و تداوم آن بدون انحراف و لغزش، انتظاری عبث و بیهوده نخواهد بود؟
در اسلام دین وسیله ‌ی تحکیم حکومتها نیست تا هر کسی به هر طریق ممکن به آن برسد و ادعای خلافت و جانشینی رسول خدا، برای اداره ‌ی جامعه ‌ی مسلمانان را داشته باشد و هر روز به طریقی بر مسلم
بازی Clash of Kings یک بازی استراتژیک real time است. در این بازی شما باید برای سلطه بر 7 سرزمین خیالی، به نبرد با رقبا بروید. اگر به بازی‌های PVP یا چند نفره علاقه مند هستید، شیفته این بازی جنگی استراتژیک خواهید شد. در این بازی، شما باید برای بقا، سرزمین‌های مختلف را تحت سلطه خود در آورید.این بازی جذاب و سرگرم‌کننده شما را در تقابل با سایر رقیب‌هایتان در سرتاسر جهان قرار می‌دهد.در این بازی هیجان انگیز، امپراطوری‌های پهناور را پایه گذاری کنید و به نبر
 پیج اینستاگرامی بود، زیبا و با نشاط. پیج خانمی بود که عاشق گل و عکاسی و دیزاین خانه و شماره دوزی و اینجور کارهای (جدیدا مد شده بهش میگویند رنگی رنگی)بود.
من از گل دوستی اش و عکس های رنگارنگش خوشم می آمد و هرازگاهی پیچش را از گوگل(اینستاگرام ندارم) چک میکردم.
ایشان جدیدا مثل اینکه رفته اند مالزی. یک چیزی که باید بگویم این است که این خانم اصلا از آن خودنما های بدبختی که یکجور هایی فکر میکنند اسوه الحسنه برای همه ی عالم هستند، نبود. خلاصه اینکه در
دانلود دوبله فارسی انیمیشن باب اسفنجی شلوار بلند با کیفیت 1080p
باب اسفنجی شلوار بلند با لینک مستقیم و کیفیت عالی HD
SpongeBob SquarePants: LongPants

نام کارتون: باب اسفنجی: شلوار بند | ژانر: کمدی، ماجراجویی، خانوادگی | محصول کشور آمریکا
زبان: دوبله فارسی | مدت: 58 دقیقه | کیفیت: WEB-DL | زیرنویس فارسی: ندارد
فرمت: MKV | حجم: 891 مگابایت + 446 مگابایت | محصول نیکلودین
خلاصه داستان: در این قسمت از سریال کارتونی باب اسفنجی
شلوار مکعبی، باب با تعویض شلوارش به نظر خوشگل تر میش
BluRay,It's a SpongeBob Christmas! 2012,x265 HEVC,آقای خرچنگ,باب اسفنجی,بلوری,پلانکتون,دانلود انیمیشن It's a SpongeBob Christmas! 2012,دانلود انیمیشن باب اسفنجی It's a SpongeBob Christmas! 2012,دانلود باب اسفنجی 2012,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود فیلم با دوبله فارسی,دانلود کارتون کریسمس باب اسفنجی,دانلود مستقیم It's a SpongeBob Christmas! 2012 720p,
ادامه مطلب
آشنایی با خرچنگ پشمالو
خرچنگ پشمالو به دلیل غیرعادی بودن بیش از حد، این اسم را به خود اختصاص داده است. این موجود اولین بار در سال ۲۰۰۵ توسط دانشمندان کشف شد، یکی از موجوداتی که در حال حاضر، در بین عجیب‌ترین و غیرعادی‌ترین موجودات زنده، رتبه‌ی بالایی دارد؛ حتی در میان خانواده‌ی خرچنگ‌ها.

همچنین، محل زندگی این موجود دارای ویژگی‌های بسیاری خاصی است که از این منظر، توجه بسیاری از محققین را به خودش جلب کرده است.
همچنین، طبیعت خاص و ویژه‌ی
رهبر معظم انقلاب (بیانیه‌ی
گام دوم انقلاب):
تحرّک جدید نهضت
بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه‌ی آمریکا و صهیونیسم؛ شکست
سیاست‌های آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و زمین‌گیر شدن همکاران خائن آنها در منطقه؛
گسترش حضور قدرتمندانه‌ی سیاسی جمهوری اسلامی در غرب آسیا و بازتاب وسیع آن در
سراسر جهان سلطه، اینها بخشی از مظاهر عزّت جمهوری اسلامی است که جز با شجاعت و حکمت
مدیران جهادی به دست نمی‌آمد.
ادامه مطلب
نفوذ زبان انگلیسی شده است در حال رشد برای چندین دهه به عنوان یک نتیجه از جهانی شدن تجارت و فن آوری, تحت سلطه قدرت های عمده صحبت انگلیسی, انگلستان و ایالات متحده به طور خاص. نوشتن در ۱۹۸۹ ، موریس پرگمر ، [10] این وضعیت را در این شرایط تداعی:
ادامه مطلب
اول از همه  کتاب ماه آبی(blue moon) قرار داره که هنوز وارد ایران نشده متاسفانه و هر چقدر گشتم نتونستم بفهمم داستانش چیه. 
دوم کتاب نگهبان هست(the guardians) هنوز ترجمه نشده
سوم کتاب دریای بی ستاره هست( the starless sea) اینم هنوز ترجمه نشده. 
چهارم کتاب آنجا که خرچنگ ها آواز می خوانند هست(when the crawdads sing) که یک داستان جنایی در طبیعت هست و ۶۸ هفته در این لیست بوده. چند نشر هم چاپش کردند. بهترین ترجمه حال حاضرش که هر چند آن چنان خوب نیست از انتشارات روزگار هست

ضربه‌فنی
نظام سلطه، داعش را به ‌وجود می‌آورد و هنگامی‌که با همّت مقاومت و جوانان مؤمن، داعش به نفس‌های آخر خود رسیده است، به دنبال راه‌های خباثت آمیز دیگری می‌رود؛ اما به توفیق الهی و به همت جوانان ایران، بار دیگر بینی کارگزاران نظام سلطه به خاک مالیده خواهد شد.
۱۳۹۶/۶/۲۶-رهبر انقلاب
یورگوس لانتیموس کارگردان و فیلم‌نامه نویس یونانی است که
در سال 2009 با ساخت فیلم «دندان نیش» به شهرت رسید. وی برای این فیلم جایزه
جشنواره کن برای کارهای نو را از آن خود کرد و همچنین در رشته بهترین فیلم خارجی‌زبان
کاندیدای جایزه اسکار شد. او در سال 2011 فیلم «آلپ» را ساخت که به اندازه فیلم
قبلی‌اش شهرت پیدا نکرد. لانتیموس در ادامه با ساخت فیلم تأمل برانگیز «خرچنگ» در
سال 2015 جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم کن را به دست آورد. دو سال بعد یعنی
در
از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دست آورد های نرم آن می باشد. برای معرفی این دستاوردها شناخت آن ها لازم و ضروری است. در نوشتار قبل برخی از دستاوردهای نرم انقلاب اسلامی مطرح گردید در این نوشتار نیز برخی دیگر از دستاوردهای نرم بیان می شود. بررسی های انجام شده نشان می دهد تأثیر جدی انقلاب اسلامی بر نظریه های سیاسی، ارائه الگوی نه شرقی نه غربی، تأثیرگزاری بر مسائل منطقه، همچنین ایجاد و تقویت روحیه جهادی انقلابی از دیگر دستاوردهای نرم انقلا
 بعد از دوره های درمانی زیاد تو این 13 سال و 9سال ، که آخرین دوره هم همین 1 سال و نیم پیش شروع شد و یک سال پیش تمام شد باز هم درد از 11 خرداد سلامی دوباره به رویمان نمود! 
خرچنگ قدیمی بیدار شده!
قلب فلج مان هم انگار تصمیم به کور شدن دارد. و چه جالب ک با هم هماهنگ هستند!!
دوباره درد و درد و درد... تب های شب ها و بی حالی صبح ها! 
هفته اول تیر باز هم باید آواره داروخانه های انجمن و هلال احمر و نمازی باشم. باز هم باید برای یک ساعت این ور و اونور شدن نوبت های شیم
به نام خدای شنهای طبس

رهبر معظم انقلاب ؛ امام خامنه ای 83/12/24:این‌که میبینید ملت ما بعد
از بیست‌وشش سال «مرگ بر امریکا» را فراموش نمیکند، به‌خاطر این است که
غفلت از توطئه‌ی استکبار جهانی همان، و اسیر توطئه شدن همان. در واقع «مرگ
بر امریکا»یی که مردم ما میگویند، مثل همان «اعوذ باللَّه من الشّیطان
الرّجیم» است که اول هر سوره‌ی قرآن قبل از «بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم»
گفته میشود. استعاذه‌ی به خدا از شیطان رجیم برای چیست؟ برای این اس
چند سا ل پیش دوستم یه دفتر کاهی خوشگل بهم هدیه داد که صفحاتش خط کشی نبود و روی جلدش هم طرح ساده و زیبایی داشت
تصمیم گرفتم چیزایی توی اون بنویسم که هرگز از نوشتن اونا و بعدا اگر احیانا موند بعد از مرگم از افشا شدنش، شرمنده و یا پشیمان نشم.
این شد که دفتر دوسال خالی موند
دیدم اوراق زیبا دارن به بطالت می گذرونن
اومدم و نوشتم
گاهی خوشگل
گاهی خرچنگ قورباغه
گاهی قطرات اشک روش چکید
گاهی چیزایی نوشتم که پشیمان شدم
این دفتر عمرم که الآن اییییینهمه از ا
ترسیدم ادعا کنم که "حکومت بر این مردم آسونه"
چون ممکنه بگن "اگه راست میگی بیا این پست و مقام، حکومت کن"
منم که میدونید چقد از ریاست طلبی و سلطه جویی بیزارم.
خلاصه دیگه ادعای آسانی حکومت رو کنار گذاشتم چون میدونم حکومت بر مدعیانی مثل خودم چقدر ممکنه سخت باشه.
می دونیم که خیلی ایرادات اساسی داریم در اقتصاد یا سیاست یا هر چی، دوست داریم در کشوری بدون رانت و پارتی بازی زندگی کنیم، و چیزهای دیگه ...
ولی من یه چیز برام سخته، از 400 سال پیش به این طرف، غرب با دریانوردی و تجارت خودش رو رسوند به کشورهای دیگه. پایگاه زد به زیر سلطه در آورد، اقتصاد رو از دست مردم مناطق در آورد و اون ها رو به خودش محتاج کرد.
زیر سایه این ثروت های سرشار، تبدیل شدن به یقه سفیدها و فکرشون راه افتاد و پیشرفت های فکری و علمی کردن و کام
سلام:)
هرکسی من رو بشناسه ، میدونه که انتشارات مورد علاقه ی من آموت هستش!
من واقعا از خوندن رمان های خارجی با ترجمه ی درست لذت میبرم...
حالا تو این شرایط دیدم هر کتابی از آموت خریدم رو خوندم و تصمیم گرفتم دوباره کتاب بخرم و همین شد که دو روز قبل ۳ کتاب سفارش دادم.
امروز عصر که تازه از خواب بیدار شدم ، صدای زنگ اومد و دیدم که بلهههه پست اومده و کتابای منو آورده! واقعا خوشحال شدم...
این ۳ کتاب فوق العاده رو خریدم :
اگر حقیقت این باشد از کالین هوور
جایی

«لطف بی‌پایان خداوند»  
خدا به ما زیاد می‌بخشد، ولی از ما کم می‌خواهد.
ما را غنی می‌کند، ولی از ما نمی‌خواهد فقیر را غنی کنیم. فقط می‌فرماید:
فقیر را طرد نکنید «وَ أَمَّا السَّائِلَ فَلا تَنْهَرْ «ضحی/10» 
و بر یتیم سلطه نیفکنید فَأَمَّا الْیَتِیمَ فَلا تَقْهَرْ «ضحی/9» 
(تفسیر نور)
جنجال بیش از این ویرایش پخش
در سخنرانی در ایالات متحده در ۲۰۰۰ ، مارگارت تاچر به تسلط انگلیسی به سلطه سیاسی و اقتصادی آن کشور ربط دارد: [۲۰] "در قرن ۲۱ ، قدرت غالب آمریکا ، زبان غالب انگلیسی است ، مدل اقتصادی غالب ، سرمایه داری بریتانیایی ساکسون است. " همچنین لازم به ذکر است که در ۲۰۰۵ ایالات متحده با شدت مخالفت با تصویب این کنوانسیون از یونسکو در تنوع فرهنگی است. این به نظر می رسد برای نشان دادن تمایل به تحمیل زبان انگلیسی در سطح بین المللی است.
چند روزیه عصر که میشه هوا میگیره و شروع میکنه به باریدن،صدای رعد و برقی که تو صدای ممتد قطرات تند بارون قدرت نمایی میکنه و نور برقی که وسط رنگ طوسی آسمون جلوه میکنه و بادی که سلطه جویانه می وزه...تو این لحظه کارم میشه نشستن تو اتاق و بغل کردن زانوهام و گوش سپردن به نوای آسمون و ذهنی که بی اختیار یک سال پیش رو یادآوری میکنه،روزایی که دقیقا مثل همین روزا بود...
ادامه مطلب
مقدمه
در مواجهه با اقدامات سلطه گرایانۀ امریکا، درمجموع، دو دیدگاه مطرح شده است: یک دیدگاه معتقد به لزوم سازش و پذیرش خواسته های امریکا است. از نظر این دیدگاه، هرگونه چالش و مقاومت در مقابل امریکا پیامدها و هزینه‎هایی همچون تحریم و حملۀ نظامی را بر کشور تحمیل می‎کند. لذا، برای در امان ماندن از هزینه‎ها و پیامدهای مذکور، باید دست از مقاومت و ایستادگی برداشت و تن به سازش با امریکا داد و خواسته های آن کشور را پذیرفت. اما در مقابل، دیدگاه دیگر

سکوت جایز نیستمحمدآصف عطایىمظلوم از ماده ظلم، به معناى ستمدیده است و به کسى که مورد بیدادگرى قرار گرفته و به حق و حقوقش، تعدى و تجاوز شده، اطلاق مى شود. در قرآن کریم، کلمه مظلوم، یک بار آمده است آنجا که مى خوانیم:« ... وَ مَن قُتِلَ مظلُماً فقد جعلناهُ لولِیه سُلطاناً؛ سوره اسرا ایه 33و آن کس که مظلوم کشته شده است براى ولى اش سلطه [حق قصاص] قرار دادیم.»در آموزه هاى دینى، همان گونه که از ظلم و ستمگرى، به شدت اعلام انزجار شده، از تن داده به ظلم و س
به نام خدای مهدی (عج)

رهبر معظم انقلاب ؛ امام خامنه ای 83/12/24:این‌که میبینید ملت ما بعد از بیست‌وشش سال «مرگ بر امریکا» را فراموش نمیکند، به‌خاطر این است که غفلت از توطئه‌ی استکبار جهانی همان، و اسیر توطئه شدن همان. در واقع «مرگ بر امریکا»یی که مردم ما میگویند، مثل همان «اعوذ باللَّه من الشّیطان الرّجیم» است که اول هر سوره‌ی قرآن قبل از «بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم» گفته میشود. استعاذه‌ی به خدا از شیطان رجیم برای چیست؟ برای این است که ا
فولکس‌واگن برنامه دارد یک شاسی‌بلند تمام‌برقی را تا سال ۲۰۲۱ برای بازار
چین تولید کند که می‌تواند به سلطه مدل ایکس‌تسلا در این کشور پایان دهد.
خودروی مذکور جدید‌ترین تلاش فولکس‌واگن در چارچوب استراتژی تهاجمی رشد
فروش برای بازار چین است؛ کشوری که دولت آن توجه زیادی را به توسعه تولید و
فروش خودروهای برقی معطوف ساخته است.
ادامه مطلب

#هر_روز_با_شهدا

❇️ شهید سیدعلی اندرزگو

شهید شده بود. با شهید عراقی و مرحوم حاج احمد آقا پیش امام رفتم و عرض کردم اندرزگو شهید شده است. امام دستمالشان را در آوردند و روی چشم ها گذاشتند و فرمودند : شهادتش سنگین است، اگر ده نفر ( ده مسئول) مثل آسید علی داشتیم دنیا را می توانستیم زیر سلطه اسلام ببریم.

⚪️ اگر مدیر در هر بخشی مسئولی زبده و ارزشمند داشته باشد کل مجموعه رشد و تعالی می یابد.

برگرفته از کتاب معبری به آسمان
جست و جو در گوگل یکی از کارایی هست که خیلی از ماها بارها انجام دادیم و کلماتی که جست و جو می کنیم نتایج متفاوتی رو برای ما نشون میده. برای این که با چندتا از عجیب ترین عباراتی که نباید در گوگل جست و جو کنید آشنا بشید به ادامه مطلب مراجعه کنید.
ترایپوفوبیا
اگه این کلمه رو در بخش تصاویر گوگل جست و جو کنید، با تصاویر اعصاب خوردکنی مواجه می شید. ترایپوفوبیا نوعی ترس از حفره های توخالی مکرر هست که ممکنه در جاهای مختلف به چشم بخورند. خیلیا از دیدن این
اکنون با این مقدمه به بررسی "خط مشی و کنترل فرایند" می پردازیم.
خط مشی و کنترل فرایند ورابطه بودجه وطرح وبرنامه با تصمیم گیری دولتی:تصمیم نهایی وخط مشی نهایی برمینای میزان اعتبار وقابلیت اجرای طرح اتخاذ می شود ومتناسب بودن پشتوانه مالی و قابلیت اجرای طرح درعمل بررسی می گردد.بودجه بندی وجریان تخصیص پول واعتبار به طرح های اجرایی دردستگاههای دولتی تا حدود زیادی تحت تأثیر خط مشی های دولت است. دراین تخصیص، براساس اولویت ها ونیازدستگاه ها اعتبا
چرا رشتی بی غیرت شد؟!!!زمان قاجار که زنها حق رفتن به مدرسه رو نداشتند، اولین مردمانی که به دخترهاشون اجازه درس خوندن دادند رشتی ها بودند، وقتی این خبر به شهرهای دیگر رسید، مردمانشان می گفتن رشتی ها چقدر بی غیرت هستند که دخترانشان را به مدرسه میفرستن! و این تا الان هنوز موندهدر حالیکه در زمان حمله خلفای ناحق اعراب به ایران همه جای ایران بزرگ (ایران، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، عراق ، آذربایجان و ارمنستان امروزی) زیر سلطه اعراب
شرکت سیسکو یکی از مشهورترین شرکت های پیشرو در حوزه ی IT و شبکه است که در سال 1984 در سانفرانسیسکو تاسیس شد . حوزه ی سوئیچ های شبکه از جمله حوزه هایی است که می توان سلطه ی سیسکو بر آن را مشاهده کرد که حجم عظیم سوئیچ های سیسکو در سراسر جهان و ارائه ی انواع سرویس ها از طرف این شرکت گواهی بر این ادعا است . در این مقاله ( راهنمای خرید سوییچ سیسکو ) به معرفی انواع رده های سوئیچ سیسکو و بررسی ویژگی های مهم آن ها می پردازیم .
ادامه مطلب
تا همین اواخر، دنیای طراحی تحت سلطه طراحی های بسته ، متقارن، متوازن و ساکن قرار گرفته بود. با آمدن سال 2016 و 2017 ، تعداد زیادی از وبسایتها از این سبک فاصله گرفتند. طراحی های سایت با سبک باز حاوی عناصری معلق،و محرک که با سرعت و آزادانه به جایی خارج از صفحه نمایش می گریزند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند- نمونه هایی از این کار را می توان در سایت های:
booneselections.com
durimel.io
romainpsd.comمشاهده کرد.حرکت و پخش این عناصر روی صفحه وبسایت های مورد نظر، این تصور را می
فمینیسم آموزه ای است که وجه اصلی تمامی تفاسیر و گونه های آن بر این باور استوار است که زنان به دلیل جنسیتشان، گرفتار تبعیض هستند و لذا لازم است برای تغییر این وضعیت اقدام شود. بدین ترتیب می توان، اصلی ترین سوالات فمینیسم را برای فلسفه سیاسی و علوم اجتماعی در این سه قالب شکل داد:
1)     مردان چگونه مسلط شده اند؟
2)     چرا این سلطه پذیرفته شده است؟
3)     نتایج این سلطه چیست؟
.
مطالب مرتبط:
مدرنیته، اومانیسم و سکولاریسم
لیبرالیسم فرهنگی: فردگرای
داستان Plunderer
در دنیای پس از آخرالزمانی که تحت سلطه افرادی بنام "اعداد" است، هویت انسان‌ها با چیزی به نام "شمار" نشانه گذاری شده است. این شمار مسافتی را که فرد طی می‌کند و میزان تعریف و تمجید از آنها را مشخص می کند و در صورت صفر شدن باعث نابودی آنها می شود...
ژانر : اکشن، فانتزی، ایچی، شونن
زبان : ژاپنی
رده سنی:+13
زبان انیمه : ژاپنی
تعداد قسمت ها:زمان هر قسمت : 23 دقیقهکیفیت : HD 720p - 480p - 1080pآغاز پخش : 2020-وضعیت Plunderer : در حال پخشروز پخش Plunderer : جمعه ها
جهت
 با این که هر دو از یک جنس اند؟!
پرسش
علت جواز خوردن میگو و حرمت خوردن سرطان و خرچنگ دریایی چیست؟ لطفا توضیح دهید که فرق جنس و نوع و پوست این دو چیست؟

پاسخ اجمالی
هرچند همه احکام بر اساس مصالح و مفاسد است و هر حکمی دارای فلسفه و علتی است، ولی بیان و کشف علت تمام جزئیات احکام، کار بسیار مشکلی است. نهایت این که بتوان ضوابط کلی برای احکام بیان نمود که البته کلیت در این جا به معنای اکثری است که قابل استثناست و در مورد علت جواز خوردن میگو آنچه در بعض
بسم الله الرحمن الرحیم
آیا کاسه‌ی کسانی که شش سال پیش طرح قبلی سوخت را بی‌هوده خواندند و آن را صرفا به جهت حرف‌های انتخاباتی که زده بودند، برداشتند
و دو نرخی بودن آن را عامل فساد دانستند

و کسانی که خالصا لوجه الله و برای مردم کار می‌کنند و به غرب و شرقی که منهدم شده، متمایل نیستند، یکسان است؟
یک جریان، جریان انقلابی که به نفع مردم کار کرده‌اند و همیشه در صحنه بوده‌اند.

در مقابل شبه جریانات مختلفی حضور دارند:
یکی از آن‌ها شبه جریانی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دونفر با هم حرف می زدند...یکی خدا و دیگری بنده. کلمات رد و بدل شده حکایت از مسلط بودن خدا و مرتبه بلند او داشت.
بنده گفت: خدایا هر چیز برای من سخت است برای تو راحت است... تو مسلطی ولی من در سلطه تو راحتم
خدا گفت: تو را برای خودم ساختم... مخلوق طاغوت شکن من... با اذن من مختصات قدرت را عوض کن.
طاغوت گفت: بی اذن من حق ایمان آوردن به خدا را نداشتی...
بنده گفت: خدا با آن همه قدرت مجبورم نکرد...تو ه
دو مقاله در مورد دلار نفتی و مذاکرات هسته‌ای
دو مقاله در مورد دلار نفتی و مذاکرات هسته‌ای
نویسنده: امید نقشینه ارجمند - ۱۳٩٤/٤/۱۳
امروز 12 تیر، سال‌روز فاجعه هواپیمای ایرباس است؛ سال 1367، ناو امریکایی وینسنس که در آب‌های خلیج فارس مستقر بود با پرتاب دو موشک به سمت هواپیمای مسافربری ایرانی، 290 مسافر که حدود 60 کودک در میان آن‌ها بود را در آسمان به آتش کشید تا ثابت کند آمریکا برای رسیدن به خواسته‌هایش برای انجام هر کاری «آزاد» است!
 اخیراً دو
سرشت ایرانی در طی زمان و بر اثر عواملی ریشه دار چنان شده که بیشتر گراینده به تفکر اشراقی باشد، نه استدلالی؛ بیشتر عاطفی باشد تا واقع بین. فکر اشراقی یعنی آنکه احساس و جهشهای آنی ذهن بیشتر از تفکر و منطق در داوری و تصمیم گیری مداخله داشته باشند. نتیجه این طبیعت احساسی غلبه افراط و تفریط بر امور است و موجب شده ایرانی یا چیزی را زیاد دوست بدارد یا زیاد دشمن...آنچه برای ما از نان شب واجبتر است گسترش سلطه عقل و ضابطه و قاعده می باشد.
محمّد‌علی اسلام
«ای کسانی که از آب و گِل آفریده شده اید، ای غفلت پیشگان مغرور و مست به آن چیزی که بر شما حرام شده است، توجهی نمی کنید. آیا فرقی میان آلودگی و ناپاکی نیست؟ و میان حوریان خوش خویی که از دروغ بدورند و بدون ملال و خشم برای انسان ماندگارند و بکارت شان پیوسته ثابت است، آرام تر از کف و شیرین تر از عسل در میان بستری معلق در امواج متلاطم دریای شراب و عسل که پایانی ندارد. این سلطه ای ناتمام و نعمتی جاودانگی و دائم است. جهان در اختیار خداوند حکیم و باقی است
یکی از رایج ترین تفریحات در جزیره کیش که تقریبا همه ی گردشگران آن را تجربه می کنند، کشتی آکواریوم با کف و پنجره های شیشه ای است. این کشتی تفریحی به سمت سایت های سرشار از انواع ماهی و موجودات دریایی حرکت می کند و شما با سوار شدن بر این کشتی به همراه عزیزانتان می توانید انواع ماهی های کوچک و بزرگ و رنگارنگ، لاک پشت، سفره ماهی، خرچنگ ها، طوطیا، ستاره های دریایی، مرجان های زنده، گیاهان متنوع  و لحظات جذابی مثل شکار ماهی ها توسط دیگر موجودات، زندگ
پاسخ سوالات هفته دهم

«پاسخ سؤالات مسابقه» برنامه 98/09/21

«سؤالات مسابقه»

1- واژه «دین» به چه معناست؟

1) راه رسیدن به آخرت
2) راه و روش زندگی ✅ (صحیح)
3) راه رسیدن به خدا

2- کمونیست‌ها، عامل پیدایش و گسترش ادیان را چه می‌دانستند؟

1) جهل و ناآگاهی مردم
2) تبعیض اقتصادی در جامعه
3) سلطه سرمایه‌داران بر کارگران ✅ (صحیح)

3- آیه 130 سوره آل‌عمران، از چه کاری نهی می‌کند؟

1) رباخواری ✅ (صحیح)
2) کم‌فروشی
3) گران‌فروشی

4- روان‌شناسان بی‌ای
استقلال اقتصادی مهم است، [امّا] اوّل در زمینه‌ی فرهنگی عرض بکنم؛ استقلال فرهنگی به اعتقاد بنده از همه‌ی اینها مهم‌تر است. استقلال فرهنگی در این است که سبک زندگی را، سبک زندگی اسلامی - ایرانی انتخاب بکنیم. بنده در باب سبک زندگی دو سه سال قبل از این مفصّل صحبت کردم؛ سبک زندگی از معماری، از زندگی شهری، از زیستِ انسانی، از پیوندهای اجتماعی تا همه‌ی مسائل گوناگون را شامل میشود. تقلید از غرب و از بیگانه در سبک زندگی، درست نقطه‌ی مقابل استقلال ف
امام ششم ع فرمود ای پسر آدم اگر دل ترا پرنده  ای بخورد سیرش نکند واگر بر چشمت سوراخ سوزنی نهند آنرا بپوشاند تو خواهی با این دو عضو کوچک سلطه آسمانها و زمین را بشناسی اگر راست میگویی این خورشید است که مخلوقی از مخلوقات خداست اگر توانستی چشمت را بان بدوزی چنان ست که تو میگویی  شرح حاصل روایت اینستکه انسان در برابر ذات باریتعلو بی نهایت  حقیر ونادان و نا چیز است و خدا که واهب خیر واعظی گم ال او است باو آن استعداد را نداده که بتواند حقیقت دات خدا
 جریان تبشیر که این روزها با روی کار آمدن دولت‌های دست راستی و افراطی در اروپا و آمریکا به شدت از سوی آنها حمایت می‌شود برای نابودی ایران اسلامی نقشه‌های زیادی در سر می‌پروراند. از جمله تحریک دولت‌های جهان سلطه برای جنگ با ایران برای توسعه اقدامات تبشیری و بدین منظور از کتاب مقدس بهره‌ می‌گیرد.
ادامه مطلب
مدتی که گذشت، یک زندگی غیرطبیعی که قراره برام عادی بشه رو تجربه کردم. به همه کار میخواستم برسم و به هیچ کار نمی رسیدم. سهم دانشگاه و موزه فقط یکی دو ساعت در هر روز بود تا اینکه دیروز، یه سرما خوردگی اومد و از همه چیز، حتی زندگی، انداختم. 
نمی دونم تمثیل ها چقدر توی زندگی شما نقش دارند، ولی ذهن من دیوونه پیدا کردن روابطه؛ کوچیکتر که بودم، حوالی چهارم ابتدایی که تازه بهمون «بخش پذیری» رو یاد داده بودن، من دیوونه وار بخش پذیری پلاک هر ماشینی که م
کتاب انسان خردمند اثر یووال نوح هراری با ترجمه نیک گرگین است؛ نویسنده در این کتاب سیر تحول زیستی و فکری انسان را به چهار بخش تقسیم می‌کند: انقلاب شناختی که انسان خودش و پیرامونش را شناخت. انقلاب کشاورزی که بین ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ سال پیش از میلاد رخ داد و انسان را یکجانشین کرد. بخش سوم در مورد وحدت بشر است، که نشان می‌دهد چطور به تدریج سازمان‌های سیاسی تحکیم یافتند و به سمت یک امپراتوری جهانی حرکت کردند. در بخش چهارم کتاب، به موضوع انقلاب علمی می‌
درباره ی غذاهای تایلند
از ویژگی های غذاهای تایلند طعم عجیب و غریب غذاهایش است و هنگامی که در سطح شهر قدم بزنید از رستوران های مختلف بوی غذاهای متفاوت و جالبی را احساس می کنید.از رایج ترین غذاها خوراک های آبدار به همراه گوشت می باشد. تنوع غذایی در تایلند زیاد است لذا می توانید در تور تایلند تجربه های جالبی داشته باشید.
آداب غذایی در تایلند چگونه است؟
از ویژگی های اصلی در پخت غذاهای تایلندی در تور تایلند توجه زیاد به مواد غذایی مورد استفاده در
نکته های ناب(۲): دستورکار زندگی میخواهی، این کتاب را بخوان.
نکته های ناب: حسن قدوسی زاده
معرفی:
شایدخیلی ها براشون سؤاله که بخوان بدونن بالاخره به عنوان یه جوون باید چی کار کنن و وظیفشون تو این کشور چیه؟این کتاب بیانات رهبرمونه که الحق پدری مهربان ودلسوز و گران قدر برای همه ما هستن.
بریده کتاب(۱):
تهاجم فرهنگی بزرگ تر، این است که این ها درطول سال های متمادی به مغز ایرانی وباور ایرانی تزریق کرده اندکه تو نمی توانی.آنها می دانند که علم چقدر درقدر
برای منمؤثرترین مقاومت در مقابل ظلم،شهادت است
این درست که لیاقتش را ندارم،درست است که شهادتدست ظلم رااز جان و مال مردم کوتاه نمی‌کنداما سلطه‌ی ظلم را از روح مردم می‌گیرد
مسلط به روح مردمخاطره‌ی شهداستو همین است بار امانت
میراث بشریت همین است؛آنچه بیرون از دفتر گندیده‌ی تاریخ،به نسل‌های بعدی می‌رسدهمین است...

● جلال آل احمد○ نون و القلم
برای منمؤثرترین مقاومت در مقابل ظلم،شهادت است
این درست که لیاقتش را ندارم،درست است که شهادتدست ظلم رااز جان و مال مردم کوتاه نمی‌کنداما سلطه‌ی ظلم را از روح مردم می‌گیرد
مسلط به روح مردمخاطره‌ی شهداستو همین است بار امانت
میراث بشریت همین است؛آنچه بیرون از دفتر گندیده‌ی تاریخ،به نسل‌های بعدی می‌رسدهمین است...

● جلال آل احمد○ نون و القلم
انجمن رهپویان هدایت: گسترش روز افزون معنویت
گرایی در دنیا، خصوصا از بعد از جنگ جهانی دوم، پدیده غیرقابل انکاری است. قطعا
سیاست مداران سلطه طلب جهانی نیز نسبت به این روند غافل نبوده و برنامه ای متنوعی
را برای کشاندن معنویت حقیقی به سمت انحراف و سوق دادن آن در مسیر خرافات به کار
گرفته اند تا سلطه خود را بر کره خاکی تداوم بخشند.

دشمنی ها با نظام مقدس
جمهوری اسلامی و جایگاه انقلاب اسلامی در دنیا از سوی امریکا و سلطه گران علل
مختلفی دارد که این مه
«٢٨»لا یَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ‌ الْکافِرِینَ‌ أَوْلِیاءَ مِنْ‌ دُونِ‌ الْمُؤْمِنِینَ‌ وَ مَنْ‌ یَفْعَلْ‌ ذلِکَ‌ فَلَیْسَ‌ مِنَ‌ اللّهِ‌ فِی شَیْ‌ءٍ إِلاّ أَنْ‌ تَتَّقُوا مِنْهُمْ‌ تُقاةً‌ وَ یُحَذِّرُکُمُ‌ اللّهُ‌ نَفْسَهُ‌ وَ إِلَى اللّهِ‌ الْمَصِیرُ نباید اهل ایمان،بجاى مؤمنان،کافران را دوست و سرپرست خود برگزینند و هرکس چنین کند نزد خدا هیچ ارزشى ندارد،مگر آنکه از کفّار پروا و تقیّه کنید(و به خاطر هدف‌هاى مهم‌تر،
معرفی کتاب امام رضا(ع) و ایران
نویسنده کتاب آقای سید حسین حر  و ناشر آن نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههاست. این کتاب به بررسی خلافت عباسیان و شیوه حکمت آنها در ولایات تحت سلطه خود می پردازد. و حال و هوای شهرهای مختلف ایران را قبل از ورود امام رضا(ع) بررسی میکند. و گریزی هم می زند به قیامهای مختلفی که علویان علیه بنی عباس داشتند. و همچنین دلایل مامون را برای رو آوردن به حضرت امام رضا(ع) برمی شمرد. با خواندن این کتاب با بخشی از تاریخ اسلام و ایران آ

آن بزرگواری که اصرار داشت رحیم پور ازغدی را به خاطر پرسش از نسبت حوزه با انقلاب اسلامی و به چالش کشیدن حوزه ای که هنوز تراز انقلاب اسلامی قرار نگرفته و گاه سمت و سوی سکولاری دارد، دیگر برای سخنرانی به نمازجمعه راه ندهند اخیراً دولت روحانی را که از قضا در اجرای دستورات نظام سلطه در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی کم نگذاشته و کشور را به تعطیلی کشانده و با نگرش های لیبرالی، مدیران فاسد و ناکارآمد را روی کار آورده و ... دولتی موفق و مورد حمای
مهاراته‌ها یک قوم یا قبیله خاص نیستند و به یک گروه نژادی متمایز تعلق ندارند. این عنوان به هندوهای ساکن منطقه فوق اطلاق می‌شود که، مانند همسایگان گجراتی زبانشان، ‌به زبان خاص خود تکلم می‌کنند که مهاراته‌‌ای نام دارد.
ادامه مطلب
#جلواتی از سلطه سلاطین دارو در کشور می‌گوید:
در سال ۶۸ و در اوج مصرف دارو در کشور، سرانه مصرف ۱۳/۶ دلار بوده که در سال ۹۳ این رقم به ۶۴ دلار رسیده، یعنی حرکت #مافیای_دارو به سمت داروهای #برند بوده است در حالی که در خیلی از کشورهای جهان تجویز داروی برند #جرم است.
برخی برای منافعشان کمبود تصنعی دارو در کشور ایجاد می‌کنند. صنعت غذا و دارو از ابتدای انقلاب تاکنون حداکثر در دست ۵۰ نفر است!
برخی به طور مداوم بین بخش خصوصی و دولتی در چرخش هستند که با #
مبارزه حق و باطل در تاریخ بشری و در مکتب های الهی، سابقه ای طولانی دارد. باطل چه در زمینه افکار و عقاید، چه در بُعد رفتاری و اخلاقی و چه در محور اجتماعی و حکومتی، غده ای بوده که همه انبیاء و اوصیاء و امامان با آن مبارزه کرده اند. سنت الهی نیز بر این بوده که با نیروی حق، باطل را نابود می ساخته است؛ «بَلْ نَقْذِفُ بِالحَقِّ عَلَی الْباطِلِ فَیَدْمَغُهُ فَإِذا هُوَ زاهِقٌ»[1] خدا حق است و شرک و شرکاء باطل، اسلام حق است و کفر و نفاق باطل، حضرت رسول(
سلام:)
اول که بگم دوتا پست قبلی رو هم ببینین:))
.
دوم گفتم بیاین همگی بگیم تو این دوران تا امروز ، ۱۶فروردین ، چه کردیم؟!
اول خودم میگم و از همتون میخوام یا خودتون پست بذارین یا همینجا بهم بگید.
اما من :
من تو این دوران یکسری تمرینات داستان نویسی کردم!
در مورد موسیقی انیمیشن coco تحقیق کردم
کتاب جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند از دیلیا اوئینز رو خوندم
هنر شفاف اندیشیدن از رولف دوبلی خوندم
" ترجیح دادم چون تعطیلم بیشتر فیلم ببینم تا کتاب بخونم چون دا
تصورش هم پر از هیجان هست.اینگه یکی از بچه های دبیرستان و یا دانشگاه ازدواج کند و کل اکیپ را شب عروسیش دعوت 
کند.خانواده عروس و داماد را روی صندلی ها بشونیم و بگیم بفرمایید میوه و شیرینی و بعد کل صحنه بره زیر سلطه دوست های
عروس
کلی جیغ و بزن و برقص و شیطنت و عکس و سلفی...و آخر شبش با ماشین بریم دنبال عروس ،بلهههههههههه با کلی بوق و موزیک
بعد از چند روز هم رفیق جان توی گروه بزنه:
بچه هاااااااااا،مادرشوهرم گفت چقددوستات مثل خودت شیطون . باحال بودند.
دانلود رایگان انیمیشن نمایش باب اسفنجی با دوبله فارسی
نمایش باب اسفنجی با لینک مستقیم و کیفیت 720p

نام کارتون: نمایش باب اسفنجی | ژانر: انیمیشن، کمدی، ماجراجویی، خانوادگی | محصول آمریکا
زبان: دوبله فارسی | زیرنویس فارسی: ندارد | مدت زمان: 78 دقیقه | کیفیت: HD
فرمت: MKV | حجم: 635 مگابایت | سازنده: کمپانی Nickelodeon
خلاصه داستان:در این قسمت از انیمیشن باب اسفنجی شلوار مکعبی، باب قرار است دوستانش پاتریک و آقای خرچنگ را به یک نمایش هیجان انگیز دعوت کند اما …

این محصول، یک نوشیدنی بر پایه آلوئه ورا است که به طور موثر به سلامت مفاصل، حفظ ساختار و سلامت غضروف کمک می کند. فرمولاسیون منحصر به فرد موجود در این نوشیدنی آلوئه ورا، راهی عملی و مغذی برای حمایت از سلامت مفاصل ارائه می دهد و برای ورزشکاران و افراد بالغ ایده آل است. این محصول دارای سولفات گلوکزامین و سولفات کندراتین است که از عناصر مهم برای کمک به حفظ عملکرد سالم و تحرک مفاصل است. این محصول حاوی مقادیر زیادی عصاره خالص آلوئه ورا، ویتامین سی و
دشمنان ما بیش از آن که به منابع طبیعی ما چشم طمع داشته باشند، به منابع انسانی چشم طمع دارند. آنها می دانند اگر این سرمایه های اجتماعی از دست یک ملت گرفته شود، اگر یک ملت غیرت ملی و #ایمان و #وحدت و #همبستگی خود را از دست بدهد، اگر نشاط کار و ابتکار را از دست بدهد، اگر حرکت علمىِ رو به پیشرفت خود را از دست بدهد، کاملاً در دسترس دشمنان قرار خواهد گرفت؛ می توانند راحت به او زور بگویند، می توانند بر او سلطه پیدا کنند، می توانند منابع طبیعی و مادی او ر
جمهوری اسلامی یک نفی با خود دارد، یک اثبات.نفی استثمار، نفی سلطه‌پذیری، نفی تحقیر ملت به وسیله‌ی قدرتهای سیاسی دنیا، نفی وابستگی سیاسی، نفی نفوذ و دخالت قدرتهای مسلط دنیا در کشور، نفی سکولاریسم اخلاقی؛ اباحیگری؛ اینها را جمهوری اسلامی قاطع نفی می‌کند.یک چیزهائی را هم اثبات می‌کند. اثبات هویت ملی، هویت ایرانی، اثبات ارزشهای اسلامی، دفاع از مظلومان جهان، تلاش برای دست پیدا کردن بر قله‌های دانش؛ نه فقط دنباله‌روی در مسئله‌ی دانش، و فت
نویسنده: محمدرضا چاوشی
امتیاز به فیلم: 7
از 10

یورگوس لانتیموس
در فیلم خرچنگ دو جهان کاملاً متفاوت و متضاد را برای تماشاگر خلق می‌کند. دو
لوکیشن و فضاسازی متنوع که با شخصیت‌پردازی‌های متفاوت همراه است. برای اینکه با
این فیلم همراه شویم لازم است کمی از دنیای منطقی و حساب شده‌ای که در ذهنمان
ترسیم کرده‌ایم فاصله بگیریم و درگیر این نباشیم که شهری که در فیلم نمایش داده می‌شود
کجاست؟ این هتل چرا اینگونه است؟ چرا انسان‌ها به جنگل پناه برده‌ان
معامله اعضاء بدن در حقوق ایران
پیشرفت‏‌‌های روزافزون علم پزشکی و تحولات بنیادین در آن، موجب حدوث
موضوعات نوظهوری در عرصه‏‌‌های مرتبط با دانش پزشکی ازجمله علم حقوق شده
است.فارغ از موضوع اهدا عضو و علیرغم شیوع معاملات معوض غیر رسمی میان
گیرندگان و اعطاکنندگان اعضا بدن انسان، تاکنون قراردادهای مذکور مورد توجه
قانونگذار قرار نگرفته است.این پایان‌نامه به تبیین مفاهیم و واژه‌های
کلید‌ی موضوع معاملات اعضا بدن انسان شامل ” تعاریف و اق
تفکر اسلامی در هر قالبی که بُروز کند، نظام سلطه به‌صورت قهری با آن مقابله خواهد کرد، چه برسد به این‌که تفکر اسلامی در قالب یک نظام و قدرت سیاسی مستقر، با ملتی بزرگ و نیروهای مسلح و توانایی‌های علمی بُروز کند که در چنین شرایطی، تهدیدها و دشمنی‌ها بسیار بیشتر خواهد بود.۱۳۹۸/۹/۶دریافت مجموعه لوح (پوستر)های بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان۱۳۹۸/۹/۶
در مقاله قبلی راجع به انواع ارزهای دیجیتال و بهترین ارز دیجیتال برای خرید در سال 2019 پرداختیم. این مقاله مطالعه ای است در مورد مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت که امروزه رقبای یکدیگر محسوب می‌شوند SWIFT یک شرکت قدیمی برای مبادلات بین المللی و ریپل فناوری انقلابی و نوین که امیدوار است بتواند بخشی از این بازار را تحت سلطه خود در آورد.
ادامه مطلب
  امروز اتفاق خیلی جالبی افتاد که تصمیم گرفتم برای شما هم بنویسمش 
  جونم براتون بگه که وقتی ذهنم متن جدیدی رو  پرت میکنه تو این دنیا من هم زود زود می برم میزارم کف دست دوستانم که نظر بدن پیشنهاد بدن اگه شد یک کم نقد کنند و ازاین حرفا 
 امروز هم ازهمین روزابود بااین تفاوت که یکی ازدوستانم گفت صبرکن ببینم دختر این چیه این چی چیه من هم گفتم متن جدیده لطفا نقد کن 
 که ای کاش دستم می شکست و پام قلم میشد و کمر ذهنم کج میشد و نمی گفتم 
القصه 
  گفت چه
شرکت نیوزکرپوریشن فقط در سال ۱۹۹۶م. حدود ۱۰ میلیارد دلار سود کرد. در حال حاضر، این شرکت بیش از ۱۳۰ روزنامه را در جهان تحت سلطه دارد و با مراجعه به دایرة المعارف‌های اینترنتی مانند «ویکی پدیا»، نام چندین شرکت و رسانه‌ی تابع آن خودنمایی می‌کند.
ادامه مطلب
هَشت‌پا یا اُختاپوس (نام علمی: Octopoda) یک جانور بی مهرهٔ آبزی از شاخه نرمتنان، رده سرپایان و راستهٔ هشت‌پایان (Octopoda) است. ۳۰۰ گونه هشت‌پا شناسایی شده که این تعداد، یک‌سوم از تمامی گونه‌های سرپایان را تشکیل می‌دهد. نام اختاپوس به معنی هشت پا از زبان یونانی گرفته شده است.
سر هشت پا با ۸ بازو احاطه شده که همه اندام های حیاتی این جانور در سر آن قرار دارد. رنگ و اندازه هشت پا به وسیله محیط اش تعیین می شود. هشت پاهایی که در آب سرد زندگی می کنند خیلی ب
 در سلسله پست هایی که برای #آشنایی_زدایی از جریانات جهان اسلام منتشر خواهم کرد، میخواهم پیشفرض های مضحکی که نه تنها عوام بدان معتقدند که علما و فضلا و اساتید و پژوهشگران هم چونان آیات محکم الهی بدان پایبندند را زیر سوال ببرم. اولینش درباره #طالبان است.از جمله مشهوراتی که کارشناس و عامی، دکتر و حجت الاسلام، پژوهشگر و منبری، همه و همه چونان اصلی خدشه ناپذیر بدان معتقدند و آن را پیشفرض نظریه پردازی های عالمانه خود قرار میدهند این است که طالب

⚠️چه قضاوت عادلانه ای!!!
آمریکا با فروش سلاح به عربستان، کودکان یمنی رو آتیش میزنه... ما #پرچم_آمریکا رو آتیش میزنیم.. آمریکا با درست کردن #داعش و تجهیز اون، کودکان و زنان سوری رو سر میبره.. از اون سر دنیا تو کشورا دست اندازی میکنه... ما میگیم؛ #مرگ_بر_آمریکا اونوقت آمریکا میگه؛ #ملت_تروریست_ایران به ما مرگ میفرسته!!! اینجا هم یه عده همصدا با اونا میگن؛ چرا میگید؛ #مرگ_بر_آمریکا!!!!! چرا پرچمشون رو آتیش میزنید!!! داداش اون مردمت رو آتیش زده.. چطوری
شعارِ استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی
یک شعارِ کِذب بود و بس...
اما باز تو انقلابی کن
با عرض درود به تموم بازدید‌کنندگان

در اول گفتار بگم من نه طرفدار این حکومت‌ام و نه ضد این حکومت...

این حکومت در این دهه یعنی دهه چهارم پس از انقلاب ۵۷ به ملت عزیز ایران ثابت کرد که نمیتونه آسایش و رفاه به مردم ایران هدیه کنه.
نه مداخله سلطه‌ مانند آمریکا برای ملت ایران قابل تحمل است و نه اشخاصی که در خارج از ایران ادعا قدرت و نفوذ در ایران را میکنند.
هیچ یک
دانلود دوبله فارسی انیمیشن باب اسفنجی آشپز اصلی با کیفیت HD
باب اسفنجی آشپز اصلی با لینک مستقیم و کیفیت عالی 720p
SpongeBob: The Original Fry Cook

نام کارتون: باب اسفنجی: آشپز اصلی – SpongeBob: The Original Fry Cook | ژانر: انیمیشن
زبان: دوبله فارسی | مدت زمان: 60 دقیقه | زیرنویس فارسی: ندارد | کیفیت: HD
فرمت: MKV | حجم فیلم: 513 مگابایت | محصول کمپانی نیکلودین
خلاصه داستان:“جیم” آشپزی که در پخت همبرگر خرچنگی پیشکسوت است، پس از سال ها برای دیدن خرچنگ به رستوران خرچنگ باز می گردد. وضع
پارک
ملت یکی از قدمیترین پارک شهر رشت محسوب می گردد که روزانه بسیاری از مردم برای
گذراندن اوقات فراغت به این پارک سر خواهند زد. پارک ملت در نزدیکی بلوار شهید
انصاری رشت و در نزدیکی خیابان گلسار که بسیار طرفدار است قرار دارد.این پارک در
یکی از باغ های قدیمی شهر رشت به نام باغ سیاه است که بعدها تبدیل به پارک می شود .
پارک ملت با درختانی بلند و زیبا که اکثر آن ها قدیمی هستند و آب نمای موزیکال نظر
بسیاری از گردشگران را نیز به خود جلب می کند. در قسمتی
پارک
ملت یکی از قدمیترین پارک شهر رشت محسوب می گردد که روزانه بسیاری از مردم برای
گذراندن اوقات فراغت به این پارک سر خواهند زد. پارک ملت در نزدیکی بلوار شهید
انصاری رشت و در نزدیکی خیابان گلسار که بسیار طرفدار است قرار دارد.این پارک در
یکی از باغ های قدیمی شهر رشت به نام باغ سیاه است که بعدها تبدیل به پارک می شود .
پارک ملت با درختانی بلند و زیبا که اکثر آن ها قدیمی هستند و آب نمای موزیکال نظر
بسیاری از گردشگران را نیز به خود جلب می کند. در قسمتی
بالاخره بعد از چیزی حدود یازده ماه یا یک سال دولینگو رو تموم کردم. حالا این به این معنی نیست که دیگه نرم سراغش اما این بار برای مرور میرم تا چیزهایی که تا حدی یاد گرفتم فراموش نشه چون می دونید که زبان گریزپاست :) بسی خوشحالم که به قولم عمل کردم ^_^ 
بیست روز از اردیبهشت ماه باقی مونده؛ شروع کردم به خوندن ینی هیتیت یک و امیدوارم تا آخر اردیبهشت حداقل دو سومش رو تموم بکنم. برای این نمی گم کل کتابو باید تمومش کنم چون با اینکه اولاش خیلی راحته اما نمی
ژانر : مستند
محصول : 2019 آمریکا
خلاصه داستان : هفت دنیا یک سیاره، مستندی هفت قسمتی با حضور دیوید اتنبرو و
موسیقی هانس زیمر است. این مستند نقش هر کدام از قاره‌ ها را در زندگی
حیوانات به تصویر خواهد کشید. «دیوید اتنبرو» قصد دارد در جریان این مستند
که سفری از عمیق‌ ترین مناطق ‌آفریقا ‌تا دریاهای اطراف قطب جنوب است،‌
مخاطبان را از دیدگاهی دیگر با حیات وحش آشنا کند. در جریان این مجموعه،‌
چالش‌های بزرگی که حیوانات در دنیای تحت سلطه
#سوره_اسراء آیه ۸۰
وَ قُل رَبِّ اَدخِلنی مُدخَلَ صِدقٍ وَ اَخرِجنی مُخرَجَ صِدق
و بگو پروردگارا! مرا با ورودی نیکو و صادقانه وارد (کارها) کن و با خروجی نیکو بیرون آر و برای من از پیش خودت سلطه و برهانی نیرومند قرار ده.
 تفسیر_و_توضیح
امام حسن عسکری(ع) می‌فرماید: همه پلیدی‌ها را در خانه‌ای نهادند و کلید آن، دروغ است.
 1⃣بسیاری از بدبختی هایی که امروز می‌بینیم دامن‌گیر اقوام و ملت ها شده انحراف از همین اصل است. گاهی پایه اصلی کارشان بر اساس در

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها